Jaki plecak na gry planszowe?

Chcę zabrać planszówki do znajomych, w co je zapakować?


Torba jest przedmiotem zdającym się mieć znikomy związek z grami planszowymi. Okazuje się jednak, że w pewnym momencie torba na planszówki będzie spędzać sen z oczu gracza chcącego zarażać swoją pasją innych. Przecież w jakiś sposób trzeba zabrać gry do znajomych czy rodziny, a w rękach ich nie zabierzemy. Jaką torbę na gry planszowe wybrać?

W miarę poszerzania kolekcji oraz powiększania grona osób, z którymi gram pojawił się problem transportowania gier. Początkowo z pomocą przychodziły reklamówki, a z czasem wyparły je duże torby na zakupy. Bądźmy jednak szczerzy. Takie siatki nie są najlepsze do transportu gier. Pudełka mogą się niszczyć, a ochrona przed ewentualnym deszczem jest żadna.

Z czasem w mojej głowie zrodził się pomysł na zakup czegoś bardziej profesjonalnego. Zapewne myślicie, że sięgnąłem po profesjonalną torbę przeznaczoną dla gier planszowych. Rzeczywistość okazała się inna, ponieważ nie zdawałem sobie sprawy że takie torby powstają. Zamiast sprawdzić temat na myśl przyszedł mi plecak fotograficzny. Posiadałem mały plecak na aparat z akcesoriami i naturalnie zrodził mi się pomysł, że gdyby był większy to spisałby się idealnie. Wystarczyło tylko wbić na pewien popularny serwis aukcyjny i "tadam" plecaczek już jechał do mnie. Jakiś czas później dowiedziałem się o istnieniu dedykowanych toreb i plecaków, więc o nich krótko wspomnę w dalszej części tekstu.

Jaki plecak na gry planszowe?

Jaki plecak na planszówki wybrałem?


Wybór padł na plecak marki Arkas, którego wnętrze oferowało wymiary: 49 x 30,5 x 14,5 cm. Wśród jego zalet widziałem pojemną komorę, regulowane przegródki oraz dodatkowy mniejszy plecaczek pozwalający na spakowanie dodatkowych tytułów. Co ważne główna komora dużego plecaka posiada solidne sztywne ścianki dzięki czemu nie ma zagrożenia uszkodzenia pudełek gier.

Przewagą plecaka nad torbą jest możliwość noszenia go na plecach. Dzięki temu można transportować sporo gier posiadając wolne ręce, co w wielu sytuacjach jest bardzo przydatne. Póki co nie mogę też narzekać na jego wytrzymałość oraz ochronę zawartości przed deszczem. Plecak powstał z myślą o transporcie sprzętu fotograficznego więc zadbano o jego ochronę. Przydarzyła mi się krótka przebieżka w deszczu i żadna gra nie ucierpiała, co stanowi bardzo duży plus. Mimo wszystko nie mam odwagi na spacery w ulewie.

Warto pamiętać, że plecak załadowany grami będzie naprawdę sporo ważył. Jeżeli macie słabsze plecy to taki transport może się okazać bolesny. Dużą zaletą w wypadku mojego plecaka są solidne pasy pozwalające sztywno umocować całą konstrukcję na sobie. Osobiście polecam takie właśnie rozwiązanie i przynajmniej na razie nie zamierzam zmieniać mojego plecaka na torbę dedykowaną planszówkom.

Jaki plecak na gry planszowe?

Ile gier zmieści się w moim plecaku?


W głównej komorze bez problemów mogę zmieścić dwie duże gry pokroju "7 Cudów Świata" czy "Colt Express". Pozostałe miejsce pozwala na schowanie kilku mniejszych gier idealnie spisujących się na otwarcie bądź zamknięcie wieczoru z planszówkami. Wspomniałem o mniejszym plecaku, który za pomocą pasów jest przymocowany do frontu. Można go zdjąć, ale ja go wykorzystuję w roli dodatkowej komory do przenoszenia kolejnych gier. Mieści się w nim akurat duże pudełko pokroju tych z wspomnianych gier, ale przewoziłem w nim także "Kolejkę" czy mniejsze tytuły.

Dedykowane torby na gry planszowe.


Na rynku znajdziemy kilka toreb i plecaków na planszówki. Najpopularniejsze modele jakie znajdziecie są wypuszczane przez firmy GeekMode oraz WarBox. Obaj producenci oferują kilka modeli różniących się wielkością i kształtem. Dzięki temu można dobrać torbę pod gry z jakimi najczęściej wybieramy się do znajomych. Niestety nie miałem okazji korzystać z żadnego z dedykowanych modeli więc nie będę wystawiał im żadnych opinii. Szczegóły na ich temat znajdziecie na stronach producentów. Bez problemu wyszukacie dedykowane torby w sklepach z akcesoriami do gier planszowych oraz na serwisach aukcyjnych.Jaki plecak na gry planszowe?

Jaki plecak na gry planszowe?

Jaki plecak na gry planszowe?

Jaki plecak na gry planszowe?

Jaki plecak na gry planszowe?

Jaki plecak na gry planszowe?

Jaki plecak na gry planszowe?