Planszówki na Dzień Kobiet 2022

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet, a ja dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że na moim blogu nie ma żadnej polecajki na tę okazję. Wiem, że obudziłem się trochę późno, ale jeszcze nic straconego. Jeżeli szukasz jakiegoś upominku dla swojej partnerki, siostry, matki lub innej ważnej kobiety, a nie chcesz iść w banalnego kwiatka i czekoladki to mam kilka propozycji.

Na rynku znajdzie się naprawdę dużo interesujących gier i dziś raczej nie ma co mówić o kobiecych tytułach. Wiele dziewczyn od uroczych kociaczków na okładce bardziej doceni mięsistego bitewniaka. Natomiast przy tej polecajce skupię się na grach z mojej kolekcji i tytułach, które wiem, że podobają się moim współgraczkom. Będą wśród nich zarówno te słodziutkie gry, jak i pozycje nie do końca oczywiste. Zapraszam na moje propozycje gier planszowych na Dzień Kobiet 2022. 

Najlepsza gra o kotach - coś dla kociary

Ktoś myślał, że zacznę od innej gry? Najlepsza gra o kotach jest tytułem, na który większość kobiet reaguje ochami i ochami. Przynajmniej tych, które kotki kochają ponad wszystko, a w skomplikowane planszówki nie grają. Wydaje mi się, że nie ma lepszego prezentu dla kociary, która ma już wszystko co można mieć w kategorii kocich gadżetów. Sama gra to prosta rozgrywka w zbieranie zestawów z kart. Przygarniamy kotki, gromadzimy dla nich jedzonko i zabawki. Wszystko opatrzone banalnymi zasadami i minimalistyczną, acz śliczną oprawą graficzną.

Najlepsza gra o kotach na Ceneo.pl

Takenoko - najwyższy poziom słodyczy

Takenoko jest kolejną grą, z której słodycz dosłownie się wylewa. Ultra słodka figurka pandy, kolorowe bambusy i różowa wypraska. Bardziej dziewczęco się nie da? Pewnie się da, ale rozgrywka w tej grze to prawdziwy miód. Gracze muszą wypełniać zadania z losowo dobieranych kart. W tym celu rozbudowują ogród, sadzą bambusy i zjadają bambusy. Każdy ma inny cel, co generuje na stole różne zabawne sytuacje. Zdecydowanie jest to gra, którą warto spróbować, a urocze wykonanie nie oznacza, że będą się przy niej bawić tylko dzieci.

Takenoko na Ceneo.pl

Kanagawa - gra dla miłośniczek malarstwa

Kanagawa jest grą o malowaniu, więc doskonale się nada jako prezent na Dzień Kobiet dla miłośniczki sztuki. W tej grze zbieramy karty, za pomocą których następnie tworzymy obraz krajobrazu lub rozwijamy nasz warsztat. Mechanika push your luck i piękne grafiki to spore zalety gry. No i mamy tu planszę namalowaną na macie do skręcania sushi. Przynajmniej można ją też tak wykorzystać. Z jakiegoś powodu gra nie stałą się hitem na naszym rynku, ale my z żoną ją bardzo lubimy i polecamy każdemu spróbować.

Kanagawa na Ceneo.pl

Planszówki na Dzień Kobiet 2022


Azul - elegancki abstrakt o portugalskich płytkach

Niestety mam tylko pierwszego Azula choć mam nadzieję, że kiedyś to się zmieni. Chociażby po to, aby porównać Wam wszystkie gry z serii. Do tej pory seria składała się z gier Azul, Azul: Witraże Sintry oraz Azul: Letni Pawilon. Natomiast lada moment w sklepach zadebiutuje Azul: Ogród Królowej. W zasadzie można powiedzieć, że każda z tych gier będzie świetną planszówką na Dzień Kobiet. Mamy tu piękne elementy o wysokiej estetyce. Zasady są niezwykle proste do przyswojenia, a przy tym oferują bardzo wymagającą, acz przyjemną rozgrywkę. Cała zabawa polega na zbieraniu płytek i umieszczaniu ich na swoich planszach.

Azul na Ceneo.pl

Sagrada - piękna gra o hiszpańskich witrażach

Skoro był Azul to musi być też Sagrada. Te dwie gry w mojej kolekcji rywalizują od dawna. Planszowa wizyta w hiszpańskiej katedrze polega na tworzeniu witraży z kolorowych kosteczek. Ponownie mamy proste zasady i wymagającą rozgrywkę pozwalającą nieźle przećwiczyć szare komórki. Niewątpliwą zaletą Sagrady jest jej uroda. Kosteczki wyglądają obłędnie, a planszetki w formie ramek witraży, czy kryształki prestiżu zachwycają. Każdy kto widział u mnie pierwszy raz tę grę był oczarowany jej urodą. 

Sagrada na Ceneo.pl

Smoki - ucieczka w krainę snów

Niewielkie gry karciane zawsze świetnie sprawdzają się w roli podarunków. Smoki w ostatnim czasie zdobyły nasze serca. Mamy tu ciekawą rozgrywkę polegająca na tworzeniu swoich snów poprzez podmienianie kart. Jednak nie wszystkie karty w swoim śnie widzimy. Rozgrywka jest bardzo podobna do innej gry serii, czyli Snu. Natomiast Smoki minimalnie bardziej nam się spodobały. Mimo to oba wspomniane tytuły gorąco polecam. Nie tylko wciągają swoją rozgrywką, ale też serwują nam wyjątkowe doznania estetyczne związane z ilustracjami na kartach.

Smoki na Ceneo.pl

Planszówki na Dzień Kobiet 2022


Terraformacja Marsa: Ekspedycja Ares - powrót na Czerwoną Planetę

W moim otoczeniu wszystkie graczki kochają Terraformację Marsa. Nie da się ukryć, że ten tytuł jest fenomenem. Jednak posiada pewne problemy, jak choćby bardzo nierówne wykonanie. Problemów tych nie ma Ekspedycja Ares, czyli niezależna gra w uniwersum kultowej planszówki. Pojawiły się tu pewne zmiany w mechanice i wyeliminowano element zabudowy planszy. Natomiast szkielet rozgrywki pozostaje ten sam i wydaje mi się, że to może być świetny pomysł na prezent z okazji Dnia Kobiet. Oczywiście o ile mówimy o podarku dla kobiety, która już ma jakieś planszówki na swoim koncie. 

Niepożądani goście - zaskakująca przygoda detektywistyczna

Kobieta, dla której szukacie prezentu lubi kryminały i ma w sobie coś z detektywa? No to Niepożądani goście będą idealnym prezentem. Mamy tu tajemniczą zbrodnię i ciekawy pomysł na wymianę wskazówkami. Wszyscy próbujemy rozwiązać tę samą tajemnicę, ale każdy chce zostać tym najlepszym śledczym, więc musimy odpowiednio zarządzać informacjami, którymi się dzielimy. Dodajmy do tego unikatową oprawę graficzną utrzymaną w kolorystyce sepii i aplikację oferującą ponad 1000 scenariuszy.

Niepożądani goście na Ceneo.pl

Paleo - jaskiniowa kooperacja

Gry kooperacyjne potrafią dać dużo zabawy osobom uwielbiającym współpracę. Paleo jest ciekawym przedstawicielem gatunku. Twórcy rzucają nas w świat prehistorii gdzie musimy poprowadzić plemię jaskiniowców. W tej pięknie wyglądającej grze cel jest prosty. Musimy stworzyć malowidło mamuta na ścianie jaskini. No tak, tylko wszystko poza jaskinią chce nas zabić. Zwierzęta są silniejsze, niektóre rośliny trujące, a zasoby kończą się szybciej niż można się tego spodziewać. Paleo wygląda uroczo, ale jest naprawdę wymagającą i satysfakcjonującą grą.

Paleo na Ceneo.pl

List miłosny - nie tylko dla ukochanej

Na koniec gra bardzo mała, ale niesamowita. List miłosny zawiera dość skromną talię kart, które zapakowano w piękny woreczek. Na pewno ta gra będzie bardzo efektownym upominkiem. Natomiast rozgrywka będzie niemałym zaskoczeniem. W tej grze zagrywamy karty próbując wymanewrować rywala w pole. Na kartach znajdują się postaci, a każda ma unikatową umiejętność. Zasada jest prosta. Wygra gracz, który jako jedyny nie odpadnie lub na końcu będzie miał kartę o najwyższym nominale.

List miłosny na Ceneo.pl   


Tak wyglądają moje propozycje gier na Dzień Kobiet 2022. Mam nadzieję, że zestawienie było pomocne. Oczywiście dobrym pomysłem mogą być gry z moich innych polecajek

Linki do recenzji powyższych gier znajdziesz w dziale Moja Kolekcja.

Więcej gier niezależnych językowo możesz szukać w polskim katalogu gier Gramy w Planszówki.

Planszówki na Dzień Kobiet 2022