Gry planszowe pod choinkę 2022


Zastanawiasz się jaki prezent kupić bliskim pod choinkę? Ja Ci mówię, że planszówka będzie doskonałym pomysłem! Jak chcesz wiedzieć jaką wybrać to spieszę z małymi podpowiedziami. W tym artykule znajdziesz moje propozycje gier planszowych pod choinkę 2022 w cenie powyżej 150 zł. Zachęcam także do przejrzenia moich propozycji na minione lata, które znajdziesz w tym miejscu. No to przejdźmy do wyliczanki.

OKAZJE NIE TYLKO PLANSZOWE NA BLACK FRIDAY


Star Wars: Wojny Klonów od 174 zł - kliknij po przegląd ofert.


Seria gier Pandemic była w ostatnim czasie mocno eksploatowana i w końcu ktoś doszedł do wniosku, że tę mechanikę można przekuć w gry na licencjach popularnych uniwersów. Pierwsze było World of Warcraft: Wrath of the Lich King, a w tym roku do sklepów trafiło Star Wars: Wojny Klonów. No i moim zdaniem gra rozwiązała kilka problemów poprzednika stając się naprawdę ciekawą planszówką kooperacyjną dla początkujących graczy. Oczywiście prawdziwym mięskiem jest uniwersum Gwiezdnych Wojen oraz masa figurek przedstawiających postaci z serialu Wojny Klonów. Sama gra polega na pokonaniu hord droidów bojowych i przewodzącego im złoczyńcy. W grze znajdziemy czterech łotrów, a każdy z nich wymaga innej strategii do zwycięstwa. Star Wars: Wojny Klonów może być naprawdę udanym prezentem pod choinkę 2022. 

wyd. Rebel / 1-5 graczy / od 14 lat / ok. 60 min.


Brazil: Świt Imperium od 155 zł - kliknij po przegląd ofert.


Gry cywilizacyjne kojarzą się z bardzo drogimi i czasochłonnymi molochami. Brazil: Świt Imperium jest inne, ponieważ jego cena nie odstrasza, a mechaniki dają doskonałe wprowadzenie do gatunku gier 4X. Mamy tu praktycznie każdy aspekt takich tytułów, ale podany w bardzo przystępnej wersji pozwalającej wejść w rozgrywkę niedoświadczonym graczom. Niedoświadczonym nie oznacza początkującym w ogóle. To nie jest tytuł na pierwsza grę, ale mając już kilka ogranych pozycji na koncie możemy sprawdzić, czy gry cywilizacyjne są dla nas. Ogrom pięknie wykonanych elementów tylko podniesie wrażenie z Brazil: Świt Imperium w roli prezentu świątecznego. Dodam tylko, że w grze eksplorujemy tereny Ameryki Południowej, zakładamy miasta, prowadzimy wojny i rozwijamy ekonomię naszego mocarstwa.

wyd. Lucrum Games / 1-4 graczy / od 14 lat / ok. 100 min.

 

Gry planszowe pod choinkę

Sprawdź gry pod choinkę od 50 zł do 150 zł.

 

Paleo od 151 zł - kliknij po przegląd ofert.


Znowu kooperacja, ale zrealizowana w bardzo ciekawy sposób. Paleo jest w zasadzie kooperacyjną grą karcianą, w której gracze jako plemię jaskiniowców musi przeżyć na tyle długo, aby zostawić po sobie ślad w historii. W skrócie musimy namalować w jaskini obraz mamuta. Nim nam się to uda musimy przeżyć kilka dni, a dosłownie wszystko dookoła chce nas zabić. Tymczasem nie możemy siedzieć tylko w jaskini, bo głodny jaskiniowiec to martwy jaskiniowiec. W grze znajdziemy kilkanaście scenariuszy do rozegrania oraz możliwość samodzielnego tworzenia historii przez mieszanie talii. Całość dopełnia świetnie wyglądająca, minimalistyczna oprawa graficzna.

wyd. Lucky Duck Games / 2-4 graczy / od 10 lat / ok. 45-60 min.


Overboss od 163 zł - kliknij po przegląd ofert.


Niedawno zakochałem się w serii Boss Monster, która pozwala graczom na tworzenie lochów pełnych niebezpieczeństw, w których mają dokonać żywota bohaterowie. Znakiem rozpoznawczym serii jest między innymi klimatyczna, pixelartowa oprawa graficzna. Overboss to planszówka kafelkowa w świecie Boss Monstera. Tym razem jako złoczyńcy wychodzimy na powierzchnię i organizujemy krainę dla naszych potworów. Gra ma bardzo proste zasady i cechuje się dużą regrywalnością. Nadal cieszy oko pixelartowym stylem graficznym i humorem w instrukcji. Overboss to pozycja duża pudłem i lekka rozgrywką. Ja się przy niej bawię świetnie i uważam, że to będzie świetna planszówka na prezent pod choinkę.

wyd. Muduko / 1-5 graczy / od 8 lat / ok. 30 min.

 

Gry planszowe pod choinkę

Sprawdź gry pod choinkę do 50 zł.

 

Turbo od 199 zł - kliknij po przegląd ofert.


Ostatnia w tym zestawieniu będzie gra wyścigowa. Turbo pozwala nam się przenieść w czasy szalonych wyścigów Formuły 1 w latach 60-tych minionego stulecia. W grze znajdziemy cztery tory i zestaw komponentów dla 6 osób. Gracze poruszają się po torze poprzez zagrywanie odpowiednich kart prędkości. Jednak nie mogą jeździć zbyt szybko, ponieważ przestrzelenie zakrętu może doprowadzić do wypadku. Emocji w tej grze nie brakuje, a mechanika sprawia, że mamy tu sporo strategicznego myślenia. Pierwotnym wydawcą Turbo jest Days of Wonder, a to oznacza, że mamy do czynienia z grą na wypasie. Jakość komponentów, grafiki, czy pionki pod postacią modeli bolidów robią wrażenie. To zdecydowanie świetna gra planszowa pod choinkę 2022 nie tylko dla miłośnika motoryzacji!

To wszystkie gry planszowe na prezenty pod choinkę, jakie proponuję w kwotach powyżej 150 zł. Charakter mojego bloga i kanału jest taki, że nie ogrywam wielu dużych tytułów. Nieco grubszych planszówek znajdziecie również w moich polecajkach z minionych lat, więc zachęcam do ich prześledzenia.

 SPRAWDŹ POLECAJKĘ GIER PLANSZOWYCH POD CHOINKĘ W WERSJI WIDEO!