Gry planszowe pod choinkę


Święta zbliżają się wielkimi krokami i jak co roku pojawia się pytanie, co kupić pod choinkę bliskim? Jak co roku powtarzam też, że na prezent doskonale nadaje się gra planszowa! Skoro tu jesteś to pewnie też już sobie z tego zdajesz sprawę. W takim razie bez przeciągania zapraszam na moim zdaniem najciekawsze planszówki na prezent pod choinkę w 2022 roku. W tym artykule znajdziesz propozycje do kwoty 50 zł. No z jednym małym wyjątkiem!

OKAZJE NIE TYLKO PLANSZOWE NA BLACK FRIDAY


W pył zwrot - od 38 zł - kliknij po przegląd ofert.


Mała karcianka strategiczna dla od 2 do 8 osób. W pył zwrot jest pięknie ilustrowaną grą, w której przenosimy się do świata owadów wymieszanego ze steampunkiem. Gracze rywalizują o kwiaty dające cenny pyłek. Proste zasady i dość sporo strategicznego kombinowania sprawiają, że ten tytuł jest naprawdę bardzo dobra pozycją. Zresztą jest to kontynuacja dwuosobowej karcianki Spór o Bór, którą polecałem w zeszłym roku.

wyd. Muduko / 2-8 graczy / od 8 lat / ok. 20 min.


Ryzykanci - od 33 zł - kliknij po przegląd ofert.


Niebezpieczne ekspedycje, cenne skarby i robienie sobie na paskudę. Ryzykanci to bardzo wredna i niezwykle przyjemna karcianka dla od 2 do 5 osób. Klimat przygody podkręcają ładne ilustracje przedstawiające archetypicznych bohaterów rodem z filmów przygodowych z lat 80-tych minionego stulecia. Tutaj musimy psuć plany rywalom, ale w żaden sposób nie czujemy się pokrzywdzeni, ponieważ inni również nie wrócą w wypraw bez szwanku.

wyd. Lucrum Games / 2-5 graczy / od 10 lat / ok. 30 min


Ryki Afryki - od 48 zł - kliknij po przegląd ofert.


Ryki Afryki to kolejna bardzo ładnie ilustrowana karcianka dla od 3 do 5 osób. Ta gra należy do serii, w skład której wchodzą gry W pył zwrot oraz Spór o Bór, choć serwuje nam zupełnie inną rozgrywkę. Gracze gromadzą żetony zwierząt, ale do samego końca nie wiedzą ilu punktów im one przyniosą. O ich wartość toczy się bowiem bój w zagrywanych kartach. Szalone zwroty akcji, rozgrywka wymagająca strategicznego kombinowania oraz przyjemna negatywna interakcja. Czego chcieć więcej?

wyd. Muduko / 3-5 graczy / od 8 lat / ok. 25 min

Gry planszowe pod choinkę

Sprawdź gry pod choinkę od 50 zł do 150 zł.

 

Zwierzęcy front - od 32 zł - kliknij po przegląd ofert.


Dwie armie ruszają na przeciw siebie i walczą o dominację na trzech teatrach działań. Kto będzie miał silniejsze jednostki na wodzie, lądzie i w powietrzu? Zwierzęcy front to bardzo przyjemna karcianka dla dwóch osób okraszona humorystycznymi ilustracjami zwierząt w roli wojskowych. Sama gra oferuje bardzo przyjemną strategiczną rozgrywkę z ciekawym twistem w postaci możliwości wycofania się z walki. W ten sposób oddajemy wygraną w rundzie rywalowi, ale uszczuplamy jego dorobek punktowy.

wyd. FoxGames / 2 graczy / od 10 lat / ok. 20 min.


Ubongo Duo - od 50 zł - kliknij po przegląd ofert.


Seria Ubongo wzięła mnie z zaskoczenia i pokazała, że takie tetrisowe układanki na czas potrafią mnie bawić. Jeżeli lubisz tego typu budowanie z klocków rodem z Tetris i łamigłówki Ci nie straszne to Ubongo Duo będzie trafionym pomysłem na prezent pod choinkę. Po prostu dostajemy nowe zadania, które są nieco trudniejsze niż w pierwszej odsłonie serii. Do tego rozgrywkę skomponowano pod dwóch graczy, więc mamy bardzo ciekawą formę pojedynków.

wyd. Egmont / 1-2 graczy / od 8 lat / ok. 30 min.Boss Monster - od 43 zł - kliknij po przegląd ofert.


Kojarzycie grę Dungeon Keeper, w której budowało się lochy mające być miejscem dokonania żywota bohaterów? Boss Monster jest karcianką dla od 2 do 4 graczy, w której wcielamy się we władców podziemi. Naszym zadaniem jest tworzenie niebezpiecznych komnat i eliminowanie bohaterów. Ehh, jak dobrze być tym złym! Dodajmy, że powstały trzy odsłony serii i kilka dodatków. Wszystkie wydania cechują się fantastyczną pixelartową oprawą graficzną nawiązująca do 8-bitowych gier komputerowych. Idealny prezent pod choinkę dla starszych komputerowych graczy! 

wyd. Muduko / 2-4 graczy / od 13 lat / ok. 20 min

Gry planszowe pod choinkę

Sprawdź gry pod choinkę powyżej 150 zł.

 

Jeden dzień z życia psa - od 28 zł - kliknij po przegląd ofert.


Jeden dzień z życia psa to nie klasyczna gra, a komiks paragrafowy dla dzieci. Oznacza to, że zamiast poznawać historię głównej bohaterki strona po stronie, dokonujemy za nią decyzji i skaczemy po kolejnych paragrafach. W komiksie poznajemy ciekawskiego pieska Lusię i towarzyszymy jej w naprawdę szalonych przygodach. Dodajmy do tego szczyptę humoru i mamy książeczkę, która będzie bawić dzieci oraz ich rodziców.

wyd. FoxGames / od 8 lat


Ekosystem - od 44 zł - kliknij po przegląd ofert.


Ekosystem jest grą bardzo prostą w swoich zasadach i niezwykle relaksującą w rozgrywce. Ta karcianka dla od 2 do 6 osób pozwala nam tworzyć tytułowe środowiska. Robimy to przez dobieranie kart drogą draftu i układaniu przed sobą. Na koniec każda karta przynosi nam punkty za odpowiednie zależności. W skrócie tworzymy łańcuchy pokarmowe. Całość dopełniają fantastyczne ilustracje tworzące sielankowy klimat nad stołem. Zdecydowanie ten tytuł nadaje się do roli ślicznego prezentu pod choinkę w 2022 roku.

wyd. Nasza Księgarnia / 2-6 graczy / od 8 lat / ok. 20 min.


Labirynty: Początek drogi - od 38 zł. - kliknij po przegląd ofert.


Nie mogło zabraknąć jakiejś pozycji solo! Labirynty: Początek drogi i Labirynty: Minotaur to ciekawe gry-łamigłówki. Naszym zadaniem jest pokonywanie tytułowych lokacji od punktu startowego do pozycji końcowej. Oba punkty widzimy od razu na arkuszu, ale pokonanie tej drogi wymaga sprytnego przekładania kartek naszego arkuszu i szukania w ten sposób ścieżek. Obie odsłony stanowią naprawdę interesujące wyzwanie, a każda z gier oferuje 7 labiryntów. W każdym mamy także do znalezienia różne przedmioty i zadania do rozwiązania, więc zabawa szybko się nie skończy.

Tak wyglądają moje propozycje planszówek pod choinkę do kwoty 50 zł. Kwoty podane przy grach odzwierciedlają sytuację z momentu pisania tego artykułu, więc mogą się one nieco różnić. Mam nadzieję, że na lepsze! Aktualne oferty znajdziecie w linkach przy tytułach. 

SPRAWDŹ POLECAJKĘ GIER PLANSZOWYCH POD CHOINKĘ W WERSJI WIDEO!